Šeimos gydytojai
Karolina Girdvainytė, Gitana Mitrulevičienė, Vilma Rucevičiūtė ir Andrius Tiurinas
Vaikų ligų gydytojos
Rasa Kilimonienė ir Irma Kopcikienė
Gydytojos vaikų ir suaugusiųjų odontologės
Reda Jakavičė ir Vytenė Samoškaitė
Gydytojai otorinolaringologai
Audra Česnavičienė ir Mantas Varslauskas
Kineziterapeutės
Andželika Andriukevičienė ir Giedrė Račiukaitytė
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
Aušrūnė Borkienė
Gyd. ortopedas - traumatologas, medicinos mokslų daktaras
Regimantas Jonas Žitkauskas
Gydytoja akušerė-ginekologė
Edita Kuraitienė
Gydytoja akušerė-ginekologė, vaisingumo specialistė
Reda Verbickienė
Gydytoja echoskopuotoja
Gitana Mitrulevičienė
Gydytojas psichiatras - psichoterapeutas
Algirdas Dambrava
2024-07-23 konsultuoja operuojantis gydytojas ortopedas - traumatologas
Simonas Sereika
2024-07-27 konsultuoja Santaros klinikų gydytoja vaikų kardiologė, medicinos mokslų daktarė, docentė
Ramunė Vankevičienė


Vaisiaus širdies ištyrimas
 
Naujas išsiplėtusių kojų venų gydymo būdas
 
Hemorojaus gydymas be chirurginės operacijos
 
Suvalkijos astmos ir alergijos centras
 
Alerginio rinito diagnostika ir gydymas
 
Vaikų alergijos priežastys
 
Hemorojus – kokį gydymą pasirinkti?
 
Koloproktologas – storosios ir tiesiosios žarnos bei išangės ligų specialistas
 
Vyras ir prostata, darbas ir sveikata
 
  SUVALKIJOS ASTMOS IR ALERGIJOS CENTRAS
 

“Nelaimei… bronchų astma yra viena dažniausių lėtinių ligų visame pasaulyje, o jos paplitimas vis didėja, ypač tarp vaikų.
Laimei... bronchų astmą galime gydyti ir kontroliuoti.“
Iš „Globalinės astmos kontrolės 2002“ sutarimo.

Gyvenime viskas keičiasi – kaip sraunioje upėje vanduo. Keičiasi ne tik įvykiai, darbai, žmonės. Keičiasi net ligos.

Aplinkos užterštumas, chemijos plitimas, neracionalus antibiotikų vartojimas, blogi mitybos įpročiai, neekologiškas maistas, netinkamas gyvenimo būdas sukelia ne tik naujas ligas, bet ir pakeičia ar pasunkina senai žinomas. Ypač tas, kurios labiausiai priklauso nuo neigiamos civilizacijos įtakos – tai alergija, bronchų astma.
Kartais skaičių kalba yra labai įtaigi. Štai 2001 m. pasaulyje užregistruota 155 mln. bronchų astma sergančių žmonių. Ir prognozuojama, kad iki 2020 m. jų padaugės iki 375 mln. Lietuvoje bronchų astma 2002 m. sirgo 13.5 tūkst. vaikų (kas 15 vaikas serga šia liga) ir 23 tūkstančiai suaugusiųjų - viso daugiau nei 36 tūkstančiai.
 
Šiuolaikinė medicina jau moka astmą diagnozuoti, dėka šiuolaikinių medikamentų – neblogai gydyti (statistika rodo, kad neatsiliekame nuo Vakarų Europos šalių). Bronchų astmos kontrolės principai paremti ne tik tikslia ir ankstyva diagnostika, individualiai parinktu efektyviu gydymu, bet, kas yra labai svarbu, paciento mokymu ir nuolatine jo būklės priežiūra.

Suvalkijos astmos ir alergijos centras  įkurtas 2003 metais pagal Phare 2000 ekonominės ir socialinės sanglaudos projektą . Tai darbo, kuris buvo dirbamas keleri metai apibendrinimas, tarsi rezultatų suvedimas. Lietuvos periferijoje tai pirmas specializuotos medicinos centras.Tokie specializuoti medicinos centrai jau seniai veikia Skandinavijos ir Vakarų Europos periferijose. Provincijos pacientams nereikia toli keliauti ieškant gerų specialistų, norint atlikti modernesnius tyrimus. Tuo labiau, čia , vietoje, galima ne tik diagnozuoti, paskirti gydymą, bet ir nuolat ligonį stebėti. Šiandieninė medicina kaip tik ir turi užtikrinti glaudų gydytojo specialisto – šeimos gydytojo – ir paciento bei jo šeimos ryšį.

Suvalkijos alergijos ir bronchų astmos centre dirba patyrę gydytojai - čia pacientus konsultuoja vaikų ir suaugusių pulmonologai: prof. A.Valiulis, med. dr. A.Kiziela, KMUK gyd. L.Ryškus ir vaikų pulmonologė S.Keršanskienė. Ligoniai atidžiai ištiriami, atliekama kompiuterinė spirometrija ( plaučių funkcijos tyrimas). Tyrimą atlieka patys gydytojai specialistai, kas, beje, taip pat turi didelę reikšmę (atliekama tiksliai ir ligoniui nereikia dėl to laukti kitoje eilėje ar atvykti pakartotinai). Mūsų klinikoje galima ištirti ir mažų vaikų (nuo 2 metų amžiaus) plaučių funkciją specialios medicininės įrangos pagalba.

Kadangi bronchų astmą, kaip ir kitas alergines ligas – rinitą, konjunktyvitą, odos alergines ligas – sąlygoja alerginis uždegimas, centre dirba ir konsultuoja gydytojai alergologai- imunologai: prof. R.Dubakienė ir gyd. K.Verižnikovienė. Atliekami alerginiai mėginiai, ištiriami bendri ir specifiniai imunoglobulinai. Tokie tyrimai yra labai svarbūs, nes ligonis gali sužinoti savo ligos priežastį. Kiekvienam alergiškam žmogui patartina atlikti šiuos tyrimus.

Jau treti metai veikia vaikų bronchų astmos klubas „Svajonė“. Klubo nariai yra sergantys vaikai ir jų tėveliai, taip pat jais gali būti visi, besidomintys ar kenčiantys nuo alergijos. Čia mokome šios sudėtingos ligos „paslapčių“: kaip liga pakeičia organizmą, kaip reikia vartoti vaistus, kodėl juos reikia vartoti pastoviai, kaip elgtis ligai paūmėjus, matuoti savo kvėpavimo funkciją ir ją atžymėti astmos eigos dienyne. Taip sudaromi įgūdžiai kontroliuoti ligos eigą ir ją valdyti.

Labai svarbi darbo sritis – bendruomenės sveikatos mokymas. Mūsų gydytojai skaito paskaitas, rašo straipsnius , rengia seminarus. Ir ne tik pacientams, bet ir medikams. 2003 metais kartu su Vilniaus Universitetu organizuotoje mokslinėje - praktinėje konferencijoje, kuri įvyko Marijampolėje, alergijos ir bronchų astmos problemos nagrinėtos su Marijampolės apskrities gydytojais ir slaugytojomis. Buvo paruoštos metodinės rekomendacijos šeimos gydytojams ir slaugytojoms apie bronchų astmos diagnostiką, gydymą, pacientų priežiūrą.

Gydytoja vaikų pulmonologė S.Keršanskienė     2004m.